USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
  • Kontakter

Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades

ex. Hotel Belvedere Araras - By Up Hotel - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades

Avanceret Booking
2026-09-23
2026-09-24

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

96

Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades 3*

 WiFi

Wi-Fi

 24-timers service

24-timers Reception

 Aircondition

Klimaanlæg

 Kæledyr ikke tilladt

Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades er et komfortabelt hotel med 31 værelser 900 meter fra Shopping Happy Day. Centrum af Araras ligger indenfor 2 km, og Parque Municipal Fabio da Silva Prado ligger 1 km derfra.

Hotellet er et fantastisk sted at bo på grund af bekvem placering i Araras. Det tager 50 minutter at køre til São Carlos. Det har direkte adgang til Igreja do Evangelho Quadrangular. Der er Ponto do Terminal busstoppested inden for 950 meter fra hotellet.

En gratis morgenmad serveres hver dag. Cantinho Do Lanche ligger 5 minutters gang fra komfortable hotellet.

  • Lufthavne
  • Sao Paulo Viracopos Lufthavn
    89 km

På hotellet

General

  • Wi-Fi
  • Parkering
  • 24-timers Reception
  • Kæledyr ikke tilladt

Services

  • Room Service

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Fladskærms TV

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades?

    Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra det Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades.
  • Er der parkeringsplads ved det 3-stjernede Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades?

    Det 3-stjernede Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades har en parkeringsplads i nærheden gratis.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i et Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på et Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades er 20$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades?

    Gæsterne på Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades kan betale med Mastercard, Visum og American Express.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?

    Hotellet tilbyder Værelse med to enkeltsenge, Dobbeltværelse og Tre mands værelse Standard at vælge imellem.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-23
2026-09-24

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Hotel Belvedere Araras - Facil Acesso Hospital Sao Leopoldo E Faculdades, Brasilien

855 Avenida Padre Alarico Zacarias, Araras (Sao Paulo), Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © allsaopaulohotels.com

All rights reserved